Податкові спори: оскарження податкових перевірок
Аби мати можливість контролювати дотримання суб’єктами господарювання податкового законодавства є перевірка. Контролює цю сферу Державна податкова адміністрація. Згідно українського закону "Про державну податкову службу України" податкові органи можуть проводити різного роду перевірки, планові і позапланові виїзні перевірки. Перевірки можуть стосуватися і вчасності сплати податків, як фізичними так і юридичними особами та дотримання різного норм податкового законодавства України.
Згідно результатів проведених перевірок податкові інспектори складають відповідний акт, норми якого встановлені законом «Про затвердження Порядку оформлення невиїзних документальних, планових і позапланових виїзних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства». Згідно цієї норми, якщо особа незгодна з результатами перевірки податківців, вона може податив орган податкової служби свої заперечення. Податківці мусять розглянути скаргу у термін котрий не перевищує трьох днів. Результат наданої скарги викладається у довільній формі та доєднується до матеріалів результату перевірки. Також документ обов’язково береться до уваги під час ухвалення рішення податковим органом.
В разі, якщо були виявлені порушення чинного податкового законодавства юридичній чи фізичній особі нараховується податкові зобов’язання. У встановлений законом термін не більше ніж п’ять днів суб’єкт господарювання може подати відповідне звернення скаргу, або до податкового органу, або ж направити заяву до суду. Подання такої скарги призупинить виконання прийнятого рішення, тому що зобов’язання вважається неузгодженим. Подана скарга розглядається протягом двадцятиденного терміну, проте термін розгляду може бути продовженим згідно рішення чи то керівника податкової установи, або ж його заступника. Якщо до вищевказаного терміну податківці не нададуть відповіді скаржнику, тоді звернення вважається задоволеним. Якщо ж після розгляду скарги рішення податківців залишилося незмінним - суб'єкт господарювання має право оскаржити таке рішення у десятиденний термін у вищій податковій інстанції.
У будь-який момент фізична чи юридична особа може оскаржити і рішення - повідомлення суду. Ну а після поданя заяви до судового органу припиняється і процедура адміністративного оскарження рішення податкового органу.
Спори по визнанню недійсними податкових повідомлень – рішень розглядаються адміністративними судами за місцезнаходженням податкового котрий прийняв рішення, яке оскаржується.
Якщо Вам необхідні юридичні послуги в м. Хмельницькому та по всій території України юридичне бюро адвоката Гордєєва надасть допомогу, в різних галузях права, представить ваші інтереси в судах, надасть послуги адвоката, ви зможете отримати юридичну консультацію та комплексні юридичні услуги, і будь яку іншу юридичну допомогу. Все це ви зможете отримати звернувшись до нас:
-29000, Україна, м. Хмельницький, вул. Проскурівська, 24/1,оф.3,
тел.: +3 8(0382) 65-98-82, моб.:+3 8(067) 738-99-88. f
|